Léčivé masáže

Tyto masáže jsou určené pro prevenci a předcházení nemocem, stejně tak k jejich léčení a harmonizaci. K výběru máte z těchto variant:

Reflexní masáž

Na svých nohách nosíme váhu celého těla po celý den a proto si zaslouží velkou pozornost. Reflexní masáž je vhodná jak pro léčbu různých onemocnění, tak i jako prevence napomáhající odhalení nesprávné funkce orgánů.

Cena: (60min) 500,- Kč

 

Baňkování

Prostřednictvím baněk lze zmírnit bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích, bolestí provázejících menstruační cyklus, zmírnit či odstranit celulitidu, působí na imunitu, pročistíte krev.

Cena: (60min) 500,- Kč

Moxování

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, kde se využívá tepla a kouře z léčivé moxy. Zahřívají se akupunkturní body a tím se stimulují nebo léčí dané orgány. Dochází k prohřátí a uvolňení. Tělo tak dostává pořebnou energii, díky níž se lépe vyrovnává s nemocí a především se předchází jejímu vzniku.

Cena: (60min) 500,- Kč

Shiatsu

je japonská masážní technika, která pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční čínské medicíny. Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Práce s energií ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného. Shiatsu masáž probíhá na futonu na zemi, masírovaný je oblečený a terapeut používá citlivý tlak prstů a dlaní – japonské slovo shiatsu znamená v překladu „tlak prsty“. Při masáži oblečený a nepoužívají se oleje ani emulze. Dotek přes oblečení (a zpravidla ještě přes tenkou přikrývku) má zcela jinou kvalitu než dotek přímo na kůži při klasické masáži a proniká do větší hloubky. Díky těsnému kontaktu se zemí mají klient i terapeut lepší stabilitu a možnost uvolnění. Tato technika se hodí i pro malé děti, těhotné ženy nebo starší lidi.

doba ošetření –  obvykle  90 min.

  (60min)  500,- Kč
(90min) 750,- Kč

FONOFORÉZA

Metoda práce se zvukem za pomocí frekvenčíních léčivých ladiček, které se přikládají na akupunkturní body nebo meridiány. Tyto ladičky pozitivně ovlivňují naše zdraví, rozvibrovávají nejbližší vrstvy aury, čakrový systém a harmonizují hemisféry.

Používáme v kombinaci s masáží Shiatsu

ČÍNSKÁ TLAKOVÁ MASÁŽ

Tato masážní technika pramení z poznatků klasické tradiční čínské medicíny, která je založena na celostním pojetí člověka. Čínskou tlakovou masáží uvolňujeme zablokovanou energii v organizmu. Působením na energetické body a meridiány dochází k harmonizaci a vitalizaci životní energie. Proti potížím současného uspěchaného stylu života se velmi osvědčila tlaková masáž hlavy. Spočívá v aktivaci určitých akupunkturních bodů se současnou masáží obličeje, což odbourává stres a navozuje pocit svěžesti a hlubokého uvolnění.

  (60min)  500,- Kč
(90min)  750,- Kč

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda. Respektuje váš vlastní rytmus, pracuje s fyzickým tělem, ale současně její účinek zasahuje i do vaší psychiky. Uvolňuje, relaxuje, srovnává, vylaďuje, odblokovává, napravuje…nechává vaše tělo pracovat tak, jak to umí. Terapeut se vás jen jemně dotýká, aby se naladil na váš rytmus, podpořil jeho harmonické plynutí a pomohl celkovému uvolnění mysli a těla. Provádí se na lůžku v pohodlném, pokud možno volném oblečení. Kraniosakrální rytmus má každý člověk, vzniká díky pulsaci mozkomíšního moku, mezi lebkou a kostí křížovou (lebka -cranium, kost křížová-sacrum). Vzájemným  propojením jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou jsou touto jemnou technikou dotykového a v některých chvílích i bezkontaktního působení na člověka spuštěny podvědomé samoléčící procesy v lidském těle, které napomáhají k obnově a udržení zdraví.

doba ošetření  (1,5-2 hod)

(90min) 750,- Kč

DORNOVA METODA

je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy. Aplikování Dornovy metody se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí určité pohyby nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který současně působí přímo v místě vykloubení. Tlakem palce na obratle páteře a jejich vracením do správné polohy se současně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách. Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tyto místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet a následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

 

  (60min) 500,- Kč
(90min) 750,- Kč

 

Comments are closed.